+48 503 007 116, +48 606 140 423

Obudowy podwodne. Krótka historia

admin · styczeń 15, 2017 · Bez kategorii · 0 comments

Relatywnie niewielkim kosztem można stać się właścicielem GoPro lub kupić sobie obudowę do aparatu kompaktowego czy też DSLR. Nawet jeśli nie jesteś posiadaczem aparatu cyfrowego, a zdjęcia robisz swoim telefonem, nic się nie martw jest i na to rada.

Obudowa Watershoot do iPhone 6

Obudowa do iPhone 6 firmy Watershoot głębokość operacyjna 60m

GoPro Hero 5

GoPro Hero 5. Bez obudowy możesz zabrać ją nawet na 10m pod wodę. Przy użyciu obudowy do 60m.

nauticam

Obudowa Nauticam do aparatu Sony A7 II, głębokość operacyjna 100m

 

Na poziomie profesjonalnym pojawienie się kamer, najpierw RED One, później RED Epic, Dragon czy też ARRI Alexa, Alexa Mini również przyczyniło się do rozwoju produkcji obudów podwodnych do tych kamer. Szczegółowe informacje na temat możliwości sztywnych obudów podwodnych znajdziecie w naszej zakładce OFERTA.

DEEP-DRAGON-FR-6x6-150dpi

Obudowa Deep Dragon firmy Gates do kamery Epic Dragon

nauticam alxa mini

Obudowa firmy Nauticam do kamery Arri Alexa Mini. Zaletą tej obudowy jest możliwość współpracy przewodowej z systemem WCU-4

MK5

Obudowa MK5 firmy Hydroflex przystosowana jest do pracy z kamerami Arri Alexa, Arri Alexa Mini, Red Epic oraz Phantom. System przystosowany jest do współpracy ze sterowaniem Preston.

 

Zastanawialiście się kiedyś jak się to wszystko zaczęło? Kiedy i gdzie zostały wykonane pierwsze zdjęcia podwodne z użyciem zawodowego sprzętu filmowego? Jakie były początki podwodnych produkcji filmowych? Zachęcamy do przeczytania świetnego artykułu autorstwa Neil’a McDaniel’a na temat drogi jaką przeszły obudowy podwodne do kamer, od 16mm aż do współczesnych cyfrowych rozwiązań. Artykuł ukazał się w zeszłorocznym Diver Magazine. Beyond the Bolex

Screen Shot 2017-01-15 at 18.33.20

Sorry, the comment form is closed at this time.